Цигарите поскъпнаха

10044

В магазините се появиха първите цигари с нови, по-високи цени. Повишението се дължи на новия акциз за тютюневите изделия, който влезе в сила от началото на годината. Вдигането на акциза доведе до повишаване на цените на масовите цигари с до 30 ст., показа проверка на "Труд". Белият "Средец" вече се продава по 5,10 лв., при стара цена от 4,80 лв. Цената на синьото GD в твърд осмоъгълен пакет се вдига от 4,80 лв. на 5,10 лв., става ясно от регистъра на тютюневите изделия. Дългото GD, дългият син Tresor и дългото синьо ММ ще се продават по 5,20 лв., при стара цена от 4,90 лв. 
Rothmans в овална кутия поскъпва до 4,90 лв., при стара цена от 4,60 лв. А дългият Rothmans в твърд пакет става 5,10 лв., при 4,80 лв. досега. Eva в твърд пакет тип плочка ще се продава по 5,20 лв, а Victory в овална кутия по 5,10 лв. В магазините цигари на стари цени ще се продават до изчерпване на наличните количества. А решението с колко ще се вдигнат цените е на вносителите на цигари и на собствениците на марки.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Срокът изтича: Какво се случва с левовете ни след 1 юли?
Видео от мястото на ПТП-то с трима загинали на АМ "Тракия"
2 жени загинаха в тежко ПТП, 5 трупа за броени часове
Повече пари за над 163 000 пенсионери у нас
Две деца и мъж са загиналите на магистрала "Тракия"
Трима загинаха на АМ "Тракия"!


Виж още: