Четирима души са хоспитализирани в инфекциозното отделение на смолянската болница, след като са консумирали дюнери от търговски обект в близост до училище в кв. Райково. 

Натровените - двама мъже и две деца на 12 и 17 години, са потърсили помощ снощи в Спешното отделение в Смолян. По думите на приелия ги д-р Момчил Хубчев те вече са в добро състояние и няма опасност за живота им.

Д-р Хубчев препоръчва в горещото време да се избягват месото и сосовете, майонези и яйца. Препоръчителни са много течности, зеленчуци и плодове.

Екипи на РЗИ и Агенцията по храните ще проверят дюнерджийницата.