България отбелязва 115 години Независимост

1944

България отбелязва 115 години Независимост. Чествания ще се проведат в цялата страна. По традиция кулминацията на празника е във Велико Търново, където през 1908 година Княжество България обявява, че вече не е васално на Османската империя и султана.

Княжеството става царство, а княз Фердинанд - първият цар в Третата българска държава. По случай празника в града организират историческа възстановка "Посрещане на княз Фердинанд I в Търново и обявяване Независимостта на България“ и атракционно пътуване с "Корона експрес“ – ретро влак с парен локомотив.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Разочарование по плажовете: Ново замърсяване с мазут по Южното Че...
БАБХ изтегли от пазара 6000 кг продукт с етикет "краве масло", ок...
Румен Радев категоричен за минималната заплата, бюджетът започва ...
Пуснаха фалшиво масло Deutsche Markenbutter, пълно с вредни мазни...
Любовна драма със състезателка от националния ни отбор е основнат...
Правителството замразява минималната заплата на 620 евро до 2028 ...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).