Българите и румънците консумират най-малко плодове и зеленчуци в ЕС

1722

През 2019 година една трета от населението на Европейския съюз (33%) заявява, че не консумира всекидневно никакви плодове или зеленчуци. А само 12 на сто консумират препоръчаните 5 порции или повече на ден, сочат публикувани днес данни на статистическата служба "Евростат".

Сред страните членки за най-висок дял по прием на 5 порции (1 порция = 80 грама) се съобщава в Ирландия (33% от населението). Следва Нидерландия (30%), Дания (23%) и Франция (20%).

На опашката по консумация на плодове и зеленчуци са Румъния, в която едва 2% от населението ядат поне по 5 порции на ден, следвана от България и Словения с по 5 на сто от жителите.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Колко струва почивката в най-близкия и обичан гръцки остров от бъ...
Кой измежду трите големи мобилни оператора в България има най-мно...
Тежка агресия срещу таксиметров шофьор, той извади пистолет
Шофьорът на "Глово" за скандала с Ивайло Мирчев: Единственото ми ...
Ресторантьорите: Ние ли сме единственият скъп сектор в държавата
4 евро за царевичка на наш баровски плаж


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).