Борисов защити генерала с много силни думи и отсече: Аз съм скромен и справедлив

51225
22

"Имам вродено чувство за скромност, за справедливост" - това каза преди минути на брифинг премиерът Бойко Борисов, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Самоопределящата реплика беше част от отговор на въпрос трябва ли ген. Мутафчийски да носи отговорност за думите си "Яко ще измрат", съпоставяйки ситуацията с приятеля на Борисов - австрийския канцлер Себастиан Курц, който вероятно може да бъде съден. Ето какво каза българският премиер: 

"В България няма добро ненаказано. Почваме да тачим българите, когато ги убият, обесят. Д-р Мутафчийски, е направил стотици и хиляди операции. Маса народ е спасил. Няма да се учудя, ако ни осъдят за това. Аз много го уважавам като доктор.

Ми осъдете ни. Имам вродено чувство за скромност, за справедливост. Не знам дали премиера на Австрия Курц ще го осъдят. Няма лидер в света, който да не е всял страх и да не е казал "Ще умрат хора“.

Единственият, който ме е подкрепял през цялото време, е Мангъров. Няма да говоря повече, да не го почнете и него".



Този браузър не поддържа видео елемента.

Виж коментарите (22)
Още новини от Национални новини:
Боби Борисов: Спирам със салатите по заведенията, за няколко лист...
Румен Радев раздаде първите задачи на министрите си още днес
Страховит екшън в Южна България, млада жена изпотроши къщата на с...
Новото правителство встъпи в длъжност: Румен Радев прие управлени...
Бизнесмени показаха сметка от заведение в Гърция: В България така...
Джипи: Няма друга страна като България, в която пациентът да може...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).