Борисов за бежанците: Нека да бъдем хуманна държава

4106
1

ремиерът Бойко Борисов призова за по-толерантно отношение към бежанците. В слово пред симпатизантите на ГЕРБ в зала "Арена Армеец", където партията официално представя кандидатите за кметове, премиерът заяви, че България трябва да се държи като цивилизована и хуманна държава.
"Ако има 1200 бягащи от смъртта бежанци, ще променят ли нещо в тази зала? Искам да ме подкрепите за това", заяви Борисов, цитиран от Агенция "Фокус".

"Предишният мандат ни се случи най-тежката финансова и икономическа криза, разпаднаха се цели държави, ние успяхме и удържахме. Сега ни се случи едно от най-големите преселения на народите. Стотици хиляди хора - жени, мъже, деца - бягат от ятаган.

И ние сме бягали преди няколко века", заяви Борисов.
Вярно е, че на никой не му е приятно да му се развали комфорта, но нас са ни приемали когато сме бягали", продължи премиерът и се обърна към членовете и симпатизантите на ГЕРБ с призив за подкрепа по позицията му.

"Българите сме доказали своята толерантност. Няма държава в света, която да не помни какво са направили българите за евреите. Нека не се поддаваме на криворазбрания патриотизъм и национализъм, призова още Борисов и отбеляза, че няколко поколения сирийци, няколко поколения пакистанци живеят добре у нас. Нека бъдем по-толерантни. Нека да бъдем една от цивилизованите, хуманни държави", заяви премиерът.

Борисов отбеляза, че България пази границите си добре от трафиканти и от нелегалните имигранти.

Нека позицията на ГЕРБ бъде позиция на толерантност и на помощ. Вярвайте ми, в следващите десетилетия това ще ни се върне с благодарност - да сме цивилизована хуманна европейска държава, каза още Борисов.

Той отбеляза, че борбата с тероризма е едно, а хуманното отношение към бежанците - друго.

Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Иво Аръков проговори за онези 400 000 евро: В момента изплащам 4 ...
Радев: Съвсем скоро предстоят важни посещения
Разместване в Топ 6 на градовете у нас по население
Минус 2 градуса са измерени в Южна България тази сутрин
Днес е летен Никулден – какви са народните поверия
866 души у нас, 24 400 в Европа: Жегата вече убива по-бързо от пъ...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).