Борисов: Правя партията си заложник, за да можем да ви вкараме в еврозоната въпреки ПП-ДБ

3744

Досега, когато всички ме обвиняваха, че пазя Тончев и човека на Радев, нямаше обвинения, че искаме да използваме ДАНС като бухалка. Сега той (бел. от ред. - Пламен Тончев) е решил да отиде на друго място, избрали сме го. Това заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов в кулоарите на парламента. 

Попитан как шефът на разузнаването е "решил да отиде на друго място", Борисов отговори: "Подал си е документите". 

Бойко Борисов заяви, че няма информация Пламен Тончев да е отишъл в Комисията по досиетата заради евентуален натиск върху неговия син.

"Самият Тончев може да каже най-добре по въпроса", заяви Борисов. 

Според Борисов Пламен Тончев има уменията и качествата да оглави Комисията по досиетата и подчерта, той не е разговарял с него преди избора му за поста, както и за мотивите му да го поеме. 

Борисов отговори и на държавния глава Румен Радев: "Значи се е върнал от Япония. Липсваше ни. Слушах Крум Зарков, който отново повтори, това, което ви дадох четете. Има закон за приемането на еврото". 

Лидерът на ГЕРБ бе категоричен, че изборите дават ясен сигнал какво бъдеще искат гражданите на страната.

"От първия ден на това правителство. Пред вас съм заявявал, че то е с мандата на ГЕРБ, но това е като един служебен мандат. Правителство на Борсиов ще има, когато Борисов е премиер или Пеевски е министър. Ние след осемте избора дадохме възможност да има редовно правителство и си поставихме цел еврозоната. Да изчакаме 4 юни, след това ключовата дата е 10 юли - Европейският съвет, а след това ще разговаряме по каквито искате теми", каза той. 

Попитан дали при положителен конвергентен доклад Бойко Борисов би сменил Росен Желязков на министърпредседателския пост, той отговори: "Мога да се върна начело на Министерския съвет през парадния вход. Да преформатирам правителство сега - абсурд". 

Лидерът на ГЕРБ каза още, че след много внимателно политическата обстановка в страната и възможността за нови предсрочни избори. Той порица ПП-ДБ, тъй като според него те не оказват необходимата подкрепа в парламента за приемането на законодателството, свързано с Плана за възстановяване и устойчивост. 

"Полагам такива усилия и си правя партията заложник, за да можем  да ви вкараме въпреки ПП-ДБ в еврозоната. Правя какви ли не мнозинства, за да можем да приемем законите, които са ни необходими - и за прането на пари, и сигналоподателите, и за личния фалит. Благодарност от такива хора не може да се очаква, но поне елементарно уважение", заяви той. 

Борисов отхвърли тезата, че правителството е на Делян Пеевски: "Това е правителство на Желязков, Зафиров, Гуцанов, на Слави Трифонов и Тошко Йорданов". 

И подчерта: "Мнозинството е на ГЕРБ, БСП и ИТН".

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Сиромахов: Какво още трябва да се случи, за да влезе в нечия куха...
Часове след призива за помощ намериха националния рекордьор Живко...
Фатален удар: Един загинал и двама ранени при тежка катастрофа ме...
Температурите тръгват нагоре, живакът ще достигне 30 градуса
Изчезна национален рекордьор на България. В неизвестност е от 11 ...
Четирима пострадаха след зрелищна катастрофа


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).