Борисов: По-скъпа "синя зона"! Който иска да се разхожда с кола, да плаща повече

6233
2

Премиерът Бойко Борисов предложи по-скъпа "синя зона" за коли в центъра на София. "Като постигнете да се уплътни и с метрото зоната, трябва да направите скъпа зона в София в центъра така, както в цяла Европа. Който иска да се разхожда с колата из града, трябва да си плаща повече, защото се замърсява и въздуха повече. Тези пари трябва да отидат в места, където да свалим хората от автомобилите - по-евтино, по-бързо, 100% екологично чисто", коментира той в началото на днешното правителствено заседание.
Борисов каза, че в модернизацията на София се инвестират огромни средства. "Едно време аз като станах кмет, най-младият тролей "Икарус" беше по-стар от мен, да не говорим за трамваите, нямаше нито един нов. Автобусите от Орлов мост по "Цариградско" до Плиска - черен дим, също бяха стари "Икарус"-и", даде пример той.

Виж коментарите (2)
Още новини от Национални новини:
Срокът изтича: Какво се случва с левовете ни след 1 юли?
Видео от мястото на ПТП-то с трима загинали на АМ "Тракия"
2 жени загинаха в тежко ПТП, 5 трупа за броени часове
Повече пари за над 163 000 пенсионери у нас
Две деца и мъж са загиналите на магистрала "Тракия"
Трима загинаха на АМ "Тракия"!


Виж още: