Борисов: И президентът, и аз сме против флотилия срещу Русия

9990
34

И президентът, и военният министър, и аз сме против флотилия срещу Русия. Никой няма съмнение в нашите проевропейски позиции. Това каза премиерът Бойко Борисов на извънреден брифинг на "Дондуков" 2.

"Флотилия в този вид, който бе предложен на срещата и с румънския премиер, и с румънския президент - за това сме против. И президентът, и военният министър и аз сме против такава флотилия. Никой не бива да се съмнява в нашата натовска позиция", каза Борисов.

"Винаги съм казвал, че ние сме миролюбива страна. Не искам Черно море да се превръща в място за военни действия.

Тема за кораби на НАТО на нашата граница може да възникне само ако има мощна бежанска вълна".

Виж коментарите (34)
Още новини от Национални новини:
Полиция и криминалисти блокираха ВиК-Несебър след зрелищни арести...
Купувачите на луксозните апартаменти вече искат две или три парко...
Алибегов: Снимки в 3 ч. сутринта клеветят Черноморието
Арестуваха шефовете на ВиК - Несебър за подкуп
Бившата полицайка Симона Радева утре влиза в затвора в Сливен
Очевидец на АМ "Тракия": Синът ми видя всичко отблизо


Виж още: