Бонус от държавата, ако назначиш тежко ранен при катастрофа
Поощряване на фирми, назначаващи хора, пострадали сериозно при катастрофи, обмисля държавата. От МВР са заложили компаниите да се ползват от редица привилегии, сред които по-ниски осигуровки и по-малки данъци, когато наемат служители с наранявания, получени при ПТП.
Облекчението за работодателите ще е на същия принцип, на който сега фирмите наемат хора с увреждания, но процедурата за доказване ще е по-опростена, като няма да е нужен ТЕЛК, а само съдебно решение.
"Едва ли ще е на друг принцип, различен от този за хора с увреждания, защото в противен случай те ще се чувстват дискриминирани", обясниха от социалното министерство.
Източник: Монитор