Бони и Клайд от Карнобат проговориха след инсценирания обир

4838
1

21-годишната карнобатлийка Габриела и съпругът й Илия, които се опитаха да инсценират обир в казино, за да приберат оборота, са имали финансови проблеми. Може би това е довело до решението да вземат пари по този начин, каза пред bTV директорът на ОД на МВР - Бургас ст. комисар Калоян Калоянов.

Рано сутринта в неделя, когато си тръгнал и последният клиент, Габриела спряла тока от централното захранване на една от шестте игрални зали в Карнобат и си тръгнала с оборота, а мъжът й подал сигнал за въоръжен грабеж.

"Бременна съм и не мога да излизам. Къде ще ходя да спирам тока? Не съм електротехник, че да знам откъде. Той е нов работник и е естествено да натопят него", каза Габриела. Тя е бременна в деветия месец. Половината от тези работи, които са писани в сайтовете и вестниците, са лъжа, добавя карнобатлийката.

"Никой не може да скочи срещу въоръжени хора. Не видях обирджиите, защото бяха с качулки. Искаха да им дам оборота. Стресът беше голям. Удариха ме леко докато бях леко приведен", обяснява крупието Илия.

С чисто криминално минало съм и никога не бих си позволил да извърша подобно нещо, споделя той.

"Един такъв сигнал за грабеж ангажира доста полицейски служители. Повечето от казаните от двамата съпрузи неща не се потвърдиха и впоследствие се стигна до разбиване на версията за въоръжен грабеж. Оказа се, че освен съпругата на крупието, никой не е идвал по това време в казиното", каза обаче шефът на бургаската полиция.

Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Трагедия в най-големия хотел в Приморско
Говори шофьорът, карал малко зад камиона на АМ "Тракия"
Работодателите да въведат паузи за хидратация по примера на Свето...
July morning в Родопите – различната магия на юлския изгрев
Майката на загиналия Иван: Заварих шофьора на автомобила с кръв п...
Големите банки удължават безплатната обмяна на левове в евро


Виж още: