Бойко Борисов изпрати съболезнователно писмо до японския си колега

2709
2

Министър - председателят Бойко Борисов изпрати съболезнователно писмо до японския си колега Наото Кан по повод опустошителното земетресение в японската страна.
В писмото премиерът изказва своите и на цялото правителство съболезнования за трагедията, отнела живота на десетки хора.

"С голяма тревога и прискърбие посрещнах вестта за разрушителното земетресение и опустошителното цунами в Япония, отнели живота на десетки хора и предизвикали огромни човешки и материални щети. От името на българското правителство и от свое име бих искал да изразя дълбоко съчувствие и най-искрени съболезнования на приятелския японски народ и на японското правителство, на семействата и близките на пострадалите и загиналите", се казва в съболезнователното писмо.

Премиерът уверява Наото Кан, че Япония може да разчита на съпричастието и подкрепата на българското правителство за преодоляването на това огромно изпитание за японския народ.

Виж коментарите (2)
Още новини от Национални новини:
Какви са заплатите на президента, главния прокурор, министрите и ...
Валентин Грандев: Няма нужда от "едно аспиринче" за всеки
Внесоха законопроект за повишаване на прага за регистрация по ДДС...
Собственик на магазин: Не сме вдигали надценката, поскъпването ид...
Обсъждат ваучери за почивка за българи
По-голямата част от България е предупредена за днес


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).