Барикадиралият се мъж в София стрелял по полицай

5325
2

Барикадиралият се в столичния квартал "Стрелбище" е произвел изстрел по служител на МВР, съобщи bTV. Именно това е причината спецоперацията да тече по-бавно, защото има реална опасност за полицията, съобщи шефът на СДВР Младен Маринов.

В момента в апартамента на барикадирания има барети и психолог, които разговарят с мъжа.

Мъжът е 70-годишен психично болен, бивш полицай в столичното 4 РПУ, а оръжието му е законно регистриран пистолет.

Блокадата продължава повече от 15 часа. Вчера след семеен скандал мъжът стреля няколко пъти по дъщеря си, но не е улучил. Тя успяла да избяга и да подаде сигнал в полицията. В апартамента са останали само мъжът и неговата трудно подвижна съпруга.

Районът около сградата продължава да е отцепен, като полицаите не допускат да се влиза и излиза от сградата.

На място има пожарен автомобил и линейки.

Виж коментарите (2)
Още новини от Национални новини:
Обявиха за национално издирване 17-годишната Никол Русинова
Месец след встъпването на кабинета Радев: Протестиращи викаха "Ос...
Мистерията на Портата към отвъдното над Казанлък
Инспектори на БАБХ с акция в пловдивско предприятие за масло
Без обжалване от защитата: Водачът, блъснал мотоциклет с двама уч...
Термометрите скачат до 37 градуса,14 области у нас са под заплаха...


Виж още: