БДЖ пуска допълнителни вагони за 179 влака през празничните дни

2361
2

"Холдинг Български държавни железници" ЕАД осигурява допълнителни вагони за 179 влака през празничните дни, съобщиха от дружеството. Около 20 000 допълнителни места във влаковете ще предостави националният железопътен превозвач по най-натоварените маршрути през периода от 23 декември 2011 г. до 2 януари 2012 г. включително. На 23 и 30 декември по маршрута София-Варна извънредно ще се движи бързият влак "Варна Уикенд".

На 26 декември и на 2 януари по маршрутите Бургас-София и Варна-София извънредно ще пътуват бързите влакове "Бургас Уикенд" и "Варна Уикенд". На 24 и 31 декември ще бъде удължен маршрута на два бързи влака между София и Пловдив, които ще се движат между София и Стара Загора. На датите 23, 26, 30 декември и 2 януари извънредно ще пътуват и два бързи влака между Пловдив и Димитровград, които обичайно се движат само през неделните дни.

Предварителната продажба на билети за целия празничен период, която "Холдинг Български държавни железници" ЕАД стартира още на 15 декември. С увеличени състави през празничните дни ще се движат общо 84 бързи влака със задължителна резервация и 95 бързи влака. БДЖ напомня, че при закупуване на билети за отиване и връщане, могат да ползват от 10 до 30 процента намаление от редовната цена на билета.

Виж коментарите (2)
Още новини от Национални новини:
Устройство на двигателя и часове на полигона: Шофьор припомни как...
Инцидент на магистрала "Тракия": Обърна се бус, превозващ тиквичк...
Продуцентът на bTV Асен Иванов излезе с официална позиция относно...
Проф. Рачев с прогноза до края на лятото
Управител на заведение в Созопол: Тараторът при нас е 4,50 евро, ...
Трагедия в Дюни: 33-годишна чехкиня е намерена със забита ножица ...


Виж още: