Австрийски университет: Пламен Николов не е сред възпитаниците ни

7483
1

"Неясноти в биографията. Защитил ли е научна степен бъдещият български министър-председател в Клагенфурт?" - така е озаглавена публикация на австрийския журналист Уве Зомерсгутер в сайта на клагенфуртския вестник "Клайне цайтунг", свързана с образованието на Пламен Николов в Австрия, пише БТА.

За БТА авторът на статията, който е ръководител на икономическия отдел на вестника, каза, че господин Пламен Николов не е бил възпитаник на университета, съдейки по официална информация, получена от д-р Анегрет Ландес, завеждаща отдела за връзки с обществеността на университета Алпе Адрия в Клагенфурт.

В писмено становище по случая тя посочва, че студент или абсолвент на име Пламен Николов не фигурира в компютърната система на университета. Името му не присъства и в регистъра на Съюза на австрийските библиотеки, където се съхраняват всички писмени работи на студентите в Австрия.

Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Пуснаха фалшиво масло Deutsche Markenbutter, пълно с вредни мазни...
Правителството замразява минималната заплата на 620 евро до 2028 ...
Успешна българска спортистка сложи край на живота си на 32 години...
Знаково лице на ДПС напусна политиката
Хотелиерите: България облага по-силно нископлатения и сезонния тр...
Слънчев бряг се напълни с хиляди туристи, плажът гъмжи от народ


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).