Анна Грозданова: Студът може да е полезен за тялото ни, ако го използваме умно

1875

Когато използваме умно и мъдро студа, той наистина може да донесе много ползи за тялото, защото рестартира цялата ни система. Той намалява възпалителните процеси в тялото. Това каза Анна Грозданова – сертифициран инструктор по метода на Вим Хоф, в предаването "Човекът на фокус“ на Радио "Фокус“. 

Тя обясни, че методът има три основни компонента – дишането, с което тялото се подготвя преди да влезе в ледената вана. "Дишането е изключително силен и мощен инструмент, който променя биохимията на тялото, алкализира Рh на организма, увеличава броя на белите кръвни телца и балансира нервната система“. Следва потапяне в ледена вана с температура между 1 и 5 градуса за до 2 минути. "Третият компонент са майндсет и медитацията, които са много важни по време на ледената вана“, обясни Грозданова.   

По думите й много медицински изследвания показват, че студът увеличава броя на белите кръвни телца, които са нашата бариера срещу вируси и бактерии. "Увеличават се нивата на нивата на хормоните допамин до 250%, серотонин, окситоцин, ендорфин. Можем да използваме метода на Вим Хоф за превенция и за подпомагане, ако имаме някои по-сериозни заболявания“, заяви Грозданова. 

Хората със сърдечно-съдови проблеми или с епилепсия трябва да се консултират с лекар преди да започнат да прилагат метода, подчерта Грозданова. "Методът на Вим Хоф е по-интензивен. При някои хора се отразява върху паник атаки много добре, но при други хора може да ги предизвика. Бременни жени и такива, които кърмят, също трябва да имат едно наум“, уточни тя.  

Студеният душ с температура около 15 градуса всеки ден има същия положителен ефект като студената вана, допълни Грозданова. Излагането на студ забавя и процесите на стареене на кожата. "Много добре се отразява при разширени вени и целулит. Студените душове засилват кръвообращението, насищат кожата ни с хранителни вещества“, обясни тя.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Вергиния Накова след супа за 15 евро: Приключих с това да давам п...
Капитан Бръсничов: Големият улов ни принуждава да продаваме на бе...
Адвокат: Първата ни работа, когато отидем на почивка, е да питаме...
Предприемач: Гърция не е по-евтина от България, но за същата сума...
Туристка от Великобритания: Цените в Слънчев бряг са шокиращи
Машина спасява удавници на наш южен плаж


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).