Андрей Ковачев за Шенген: Заложници сме на избори в една или друга държава от ЕС

Автор: Ива Дойчинова
Коментари (1)
19:47 / 22.09.2023
2319
За съжаление, виждаме отново и отново, че сме заложници на избори в една или друга държава от ЕС. Това каза евродепутатът от ГЕРБ/ЕНП Андрей Ковачев в предаването "България, Европа и светът на фокус" на Радио "Фокус".

"Нидерландия имала ноември месец избори, Австрия има избори или през пролетта, или през есента догодина. И общественото мнение, проучването на общественото мнение показват, че партията на канцлера Карл Нехамер е втора или даже трета. Съответно сега започва едно съревнование, кой повече ще покаже, че е срещу нелегалната миграция и какви доказателства на австрийското общество ще даде за ограничаване на нелегалната миграция. Австрия заплаши, че ще затвори границата си с Италия след наплива в Лампедуза и през италианска територия на много мигранти от Северна Африка. И австрийският вътрешен министър смята, че сега не е моментът за разширяването на Шенген, обратно, сега е моментът за затварянето на границите и за по-сериозен контрол", допълни евродепутатът. 

По думите няма как постоянно да бъдем заложници на някакви избори някъде. "Не България и Румъния са проблем по отношение на миграцията, а точно липсата на по-единна европейска политика и на повече средства за охрана на външните граници", каза още Ковачев.

"Европейските институции си казаха думата многократно. И Европейската комисия, наскоро и председателят на Комисията го каза, че не трябва повече да се отлага. Европейският парламент е взимал многократно с огромни мнозинства решения и призиви към Съвета. Но докато Европейският съвет взима с единодушие това решение, и особено страните, които са част от Шенгенското пространство, от всяка една от тези страни зависи. Така че не смятам, че по този въпрос могат нещо повече да направят европейските институции, освен да настояват отново и отново както пред Рюте, който е в момента служебен премиер на Нидерландия, така и пред канцлера на Австрия, че това решение не търпи повече отлагане", посочи евродепутатът.

Виж коментарите (1)

Още по темата (474):
19.03.2025 Бизнесмен: Стига гръцки гаври! Защо България 30 години плаща за нещо, което го няма?
14.03.2025 Кмет на родопскa община: Имотите поскъпнаха с около 100% при нас за 1
година
26.02.2025 България въвежда нови правила за чужденците 
06.02.2025 Пътна полиция: След Шенген магистралите ни отесняха
03.02.2025 Съвместен полицейски контингент ще охранява българо-турската граница
14.01.2025 Адвокат Бекирска: Все по-малки деца са обект на международно отвличане от своите родители
Още новини от Национални новини:
Диана Русинова от АМ "Тракия": Ето това трябва да се вижда по наш...
Хампарцумян: Изглеждаме като младоженец, който бяга от сватбата в...
Директорът на "Военна полиция": Категорично няма данни за злонаме...
Брюксел предупреди, че спира процедурата по приемане на България ...
Асен Василев: Българинът ще забогатее
Министър Митов: Целта на контролните действия на пътя е да предпа...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).