Ало измамници се представят за служители на НЗОК, искат пари за операции

2225

В Националната здравноосигурителна каса са постъпили сигнали за телефонни измамници, които се представяли за служители на НЗОК и са изнудвали възрастни хора, съобщиха за схемата от НЗОК в профила си. 

Използва се вече познатата схема – искане на пари за скъпи операции на пострадал близък или роднина.

НЗОК апелира гражданите да бъдат бдителни и предупреждава, че нейни служители не провеждат телефонни разговори с пациенти или техни близки по повод на заплащане на лечение.

При наличие на подобни обаждания, нека хората да позвънят на своите близки, като ги информират за случилото се или да подадат сигнал на телефон 112.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Драганов: Средната цена за нощувка около "Евровизия" няма да бъде...
Абитуриент говори 11 езика и учи още
МВР затяга правилата, готвят нови изисквания за шофьорите от 1 ян...
България все още е първа по производство и износ на розово масло,...
Катастрофа с фатален край след маневра за изпреварване край Симит...
Почина доц. Алекси Попов


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).