586 нови случая на коронавирус са регистрирани у нас

1591

586 случая на коронавирус са регистрирани през последното денонощие в България, сочат данните от Единния информационен портал. Починали са двама души с потвърдена коронавирусна инфекция

Активните случаи са 5154 - повече в сравнение с преди една седмица, което е увеличение с около 1000 в сравнение с предишната седмица.

Хоспитализираните с диагноза COVID-19 са 452. В интензивно отделение се намират 27 души.

108 пациенти с коронавирус са постъпили в лечебно заведение през последното денонощие. Над 74 процента от тях не са ваксинирани.

412 души, дали положителен тест за коронавирус, са отчетени като излекувани през последното денонощие.

Поставени са 2424 дози от ваксини срещу ковид през вчерашния ден. Общият им брой от началото на кампанията в България е 4 680 294.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Шкварек срещу ПП-ДБ: Нарцистични и неадекватни сте
Срив в българската шивашка индустрия заради вноса на евтини дрехи...
9 май е дата на поражение, а не на триумф за България
Разместване при най-големите банки след приемането на еврото в Бъ...
Американско семейство: В САЩ едва свързвахме двата края, в Българ...
Ангел Кунчев: Ще хвърлим тонове отрови в природата с нищожен ефек...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).