5-годишното бургазлийче в "Пирогов" е в тежко състояние

5768
2

5-годишното бургазлийче, което беше прието в "Пирогов" с усложнения след варицела, е в тежко състояние. Това съобщи за Нова тв д-р Стефан Стоилов, началник на отделението по детска коремна хирургия в лечебното заведения.

"Детето е преболедувало варицела и е септично. В кръвта му има бактерии, то има тежко възпаление на целия ляв долен крайник, има възпаление на лява лакътна става, има тежки промени в дишането, има и излив в дясна плеврална кухина", съобщи д-р Стоилов.

"Макар и рядко, когато едно дете има по-нисък имунитет, варицелата може да доведе до по-тежки усложнения", уточни той. В четвъртък детето е претърпяло операция на лявото краче, а в петък му предстои още една операция.

Виж коментарите (2)
Още новини от Национални новини:
Трагедия в най-големия хотел в Приморско
Говори шофьорът, карал малко зад камиона на АМ "Тракия"
Работодателите да въведат паузи за хидратация по примера на Свето...
July morning в Родопите – различната магия на юлския изгрев
Майката на загиналия Иван: Заварих шофьора на автомобила с кръв п...
Големите банки удължават безплатната обмяна на левове в евро


Виж още: