205 бебета по-малко са родени в Пловдив от началото на годината

4429
3

С 1502 по-малко бебетата са родени от началото на годината до 25 юли, в сравнение със същия период на 2015 г. Тенденцията е постоянна - всеки месец данните, които показва регистърът на ражданията на МЗ, сочат между 1400 и 1600 новородени по-малко от тези през миналата година.
Традиционно в челната тройка по раждания са най-големите градове в страната - София, Пловдив и Варна. В столицата към 25 юли 2016 г. са се родили 8607 бебета, като разликата с миналата година е минимална - само девет деца повече са се родили през 2015 г. В Пловдив обаче тази година са родени 205 бебета по-малко от миналата.



Източник: в. Труд
Виж коментарите (3)
Още новини от Национални новини:
Алибегов: Снимки в 3 ч. сутринта клеветят Черноморието
Арестуваха шефовете на ВиК - Несебър за подкуп
Бившата полицайка Симона Радева утре влиза в затвора в Сливен
Очевидец на АМ "Тракия": Синът ми видя всичко отблизо
Патриарх Даниил подкрепи Радев за санкциите срещу Кирил
Изписаха от болницата треньора, пострадал в тежката катастрофа на...


Виж още: