"Наказателен вот в България не може да бъде осъществен. Тези, които не гласуват, дават възможност на гетото да избере. Ако смятате да пуснете празен плик или да направите бюлетината невалидна, по-добре си стойте вкъщи. Негласуването, гласуването за малки партии, писането по бюлетината повишават лошия, неполитически, вот".
Това обяснение направи председателят на Съвета на директорите на "Информационно обслужване" проф. Михаил Константинов пред bTV и отправи призив:
"Гласувайте. Друг начин да си подобрим здравето на политическата система няма".
Експертът по преброяване на гласове заяви, че очаква около 4 милиона души да отидат до урните на 12 май, което означава, че за да влезе в парламента, на една партия ще са й необходими 160 000 гласа.
Проф. Константинов: Гласувайте! Друг начин да подобрим здравето на политическата система няма
© Bulfoto








Михаил Пенчев
на 11.04.2013 г.
Политическата ни система няма да оздравее. По-добре да я евтаназираме.
Tomo
на 11.04.2013 г.
Когато има партии с твърд електорат, като БСП ДПС, при 3млн. гласували ще им трябват около 120 000 за да минат 4%, при 6млн. гласували дори и 3мнл. невалидни бюлетини ще им трябват вече 240 000 за да минат 4%! Не пишете глупости, че нямало разлика дали пускаш невалидна бюлетина или не отиваш да гласиваш! С 2 думи, ако не гласуваш наливаш вода в мелниците на тези партии! ДПС - 500 000, БСП - 600 000, тези цифри са приблизително твърдият им електорат, като не гласуваш тази бройка няма да се промени! Гласувайте дори и с невалидна бюлетина!
Венислав Цанков
на 11.04.2013 г.
ЗА КОЙ??????? като всички са еднакви........
Васил Антов
на 11.04.2013 г.
Според пропорционалната избирателна система на истина трябва да се гласува и то с действителна бюлетина. Но за кого това вече е личен избор. Иначе пак ще ревнем че разни, туристи, неговорищи български език и "червени бабички" определят бъдеще то ни. А за не възпитаните , не грамотни и ниско интелигентни тинейджари искам да кажа не голямо геройство да наречеш един професор "тъп".
Boyan Maystorov
на 11.04.2013 г.
Политическите му пристрастия се обясняват с факта, че е човекът с най-високо IQ в страната ;)
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!