Край на десетачките, пъхнати в шофьорската книжка. Този революционен финал ще настъпи, когато електронното управление влезе в МВР. Катаджийските патрулки ще се оборудват скоро с миникомпютри, свързани със сървър. В него пък ще е цялата информация за автомобилите и техните собственици. Така полицаите просто ще вкарват номера на колата в системата, а на дисплея ще се изписва всичко за книжката. Няма да се налага дори вдигане на палка, защото резултатите от проверката ще се предават на следващия патрул или нарушителите ще се викат с електронна призовка.
"Това първоначално ще се въведе там, където има ТЕТРА система - в големите градове, по границите, по магистралите", съобщи в интервю премиерът Бойко Борисов. Той видял как действа системата в Естония. "Ето това е реформа в МВР", категоричен беше Генерала.
"За съжаление корупцията по пътищата е една голяма болест, която трудно се лекува", коментира Борисов. Той обясни подробно как може да се премахнат хранилките за катаджии. "Минаваш с автомобила си, полицаят въвежда номера на колата ти, при него веднага излиза на кого се води автомобилът, има ли шофьорска книжка, дали не е изтекла, има ли "Гражданска отговорност", винетка", коментира министър-председателят.
Личните данни в досието на шофьора ще бъдат с необходимата защита. "Така, когато имаме цялата тази система, хората ще бъдат спирани само когато на компютъра излезе, че има нередност", допълни той.
Системата ще даде възможност да се проверяват и колите на паркингите. По този начин ще се откриват автомобили, обявени за издирване.
Източник: в. "Стандарт"








Анонимен
на 18.09.2011 г.
а кога ще се премахнат нелогичните ограничения по пътищата? докога по перфектни пътища, като околовръстното на Стара Загора, и още безброй примери, ограничението ще е 50?
Анонимен
на 18.09.2011 г.
крайно време беше
Dimiter Popov
на 18.09.2011 г.
А може ли ние да ходим с фотоапаратите и да снимаме полицаите скрити в храстите? В петък по магистралата имаше три коли на три различни места скрити в храстите и никакви обозначения!!! Явно целта е да се "хващат бандитите".... Боже, Боже...
Анонимен
на 18.09.2011 г.
По същия начин и тези компютри ще показват кой автомобили да НЕ се спират! И коя кола на коя мутра е! Най-вече на Лечков!
Dragomir Dragomirov 1
на 18.09.2011 г.
Стига с тия шумкарски работи ....? ... до кога сте ни следите...??? и за кое още не ...? остава да ходите по домовете и компа да следите дали спим с ЖЕНИТЕ си....??????????? Браво умници на запада кога са го измислили ....! па няма ли с кво да се занимавате ...??????????????? хващайте бандите дето ни ограбват домовете, изнасилват , децата ни и майките ни ....! ма не можете или не искате ...!
Vasil Karaboev
на 18.09.2011 г.
пак недоизмслена рабора начи ...ко са пъчат тогава :Д
Анонимен
на 18.09.2011 г.
и ако се взема колата на баща ми и съм без книжка , няма да ме спират .. ей тва е "Реформа" !
Krasimira Nanova
на 18.09.2011 г.
в София са 20-тачки-)
Emiliyan Manolov
на 18.09.2011 г.
ахахахахах :D а ако се кача в колата на мама и тя не знае? кво прайм :D тя има книжка, колата е на нейно име, има застраховка, винетка, всичко. начи няма проблем :D
Ivo Vasev
на 18.09.2011 г.
Ми Пламене съвсем е възможно лично при мен на места под знака за ограничението пише Airplane enforced, и лично съм виждал малки самолетчета как дебнат над магистралите :-) та нищо чудно и от космоса да ни дебнат вече
Анонимен
на 18.09.2011 г.
Това с проверката на собсвеника на автомобила е супер тъпо... Ако са ми взели книжката и съм си дал колата на някой приятел да кара?! Служебните автомобили - на фирмата книжката ли ще проверяват или как хахахах
Анонимен
на 18.09.2011 г.
Ще стане както е на запад. А от догодина стартира и обща за ЕС система за глоби над 70 евро например в Италия да си ги платиш в България. Тарикатите да му мислят.
Анонимен
на 18.09.2011 г.
Тия пък се пъчат,като че ли са открили топлата вода.От 20 години поне това се използва от полицията в развитите страни.
Ivelin Donchev
на 18.09.2011 г.
тези глупости със спирането с палка го няма никъде по света .. и да те дебнат в храстите след завоя на учудващо тъпо сложено ограничение..
Gerry Trifonova
на 18.09.2011 г.
значи дори и някой друг да ти кара колата и нарушава,акта ще е на името на собственика....чудо
Velizar Galileev
на 18.09.2011 г.
Крадци!
Анонимен
на 18.09.2011 г.
и със сигурност ще се намерят такива полицай които да злоупотребят с тази си привилегия като направят мръсно на някои познат...
Plamen Glavchev
на 18.09.2011 г.
Край на десетачките пъхнати в шофьорската книжка? Да ... също така край на кризата,мизерията и безработицата ... ФА!
Plamen Kostadinov 1
на 18.09.2011 г.
Техниката се разпространява, скоро може и от космоса да ни пращат по някой призовка :D:D:D
tosho85
на 18.09.2011 г.
браво умно но да ли ще стане
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!