"Има апатия в хората, натрупаха се много избори едни след други. На хората им омръзна, а те са барометър, те усещат най-добре какво се случва". Това каза кметът на Пловдив Здравко Димитров след като гласува в секцията в СУ "Св. Св. Кирил и Методий" в район "Западен", предаде репортер на Plovdiv24.bg.
Кметът заяви, че гласува за доброто и просперитета на България, за да има спокойствие за нашите деца и родителите им, за нас самите. Според него играта трябва да е честна и по-добрият да победи.
"Не е хубава ситуацията с избирателната активност", смята кметът и добави, че хората трябва да упражняват правото си на вот, за да може след това и да критикуват. Именно това начинът, кой който гражданското общество се заявява. Кампанията също е вървяла вяло.
Според пловдивския кмет, ако отговорни хора влязат в парламента ще има правителство. При още едни избори ще падне още повече избирателната активност, а това не е добре и за пред Европа. Трябва да има стабилност, да даваме сигнали към инвеститори. Изпаднем ли в спирала на избори няма да има сигурност и стабилност. Най-скъпите избори са това, а всеки следващи ще стават по-скъпи.
"Гледах, конфигурацията към 16:00 часа на партиите е същата – ние водим, след това са ИТН, като влизат и останалите 5 партии. Нищо по-различно от предишния парламент", каза кметът.








Elestar
на 12.07.2021 г.
Ами как няма да им омръзне , щом виждат същите глупаци всеки път и реално има три-четири партии в които са наляти огромни средства и някак си ако питате някой случаен човек , колко партии - за съжеление ще получите отговор , като на сестра Чопър и братчето Кирчо и още няколко други , ще кажат червени и ъъъъ... - други незнаят , а реално като се разгледа списъка има над 20 партии и всяка една от тях има добри идеи , но на нито една не се дава изява , защото нямат средства и са само фон за краде на гласове... Тежко ни горко ни , ако дебила Трифонов направи кабинет - такова тъпо и безмозъчно същество просто ще доразвали страната , нещо към което се стремяха Герб , но все още някак си неуспяваха.... И ако миграциония поток е бил огромен , то в близко бъдеще се очертава вече да не останат българи в България...
Капана1926
на 11.07.2021 г.
Омръзна ни да гласуваме за ГЕРБ, а да ни натрисат парашутисти като теб! Пакячо си, но безочието ти няма край и затова ще те търпим до края на подарения ти мандат!
poto
на 11.07.2021 г.
Точно пък ти да говориш за апатия.. няма такъв фигурант, пълна пародия на кмет
nevko
на 11.07.2021 г.
Господин Кмете, не ни е омръзнало! Днес вие за пореден път вие и вашите колеги ни отвратихте от цирка наречен избори. Днес на мен и част от съгражданите ни във 77ма секция не ни беше дадена възможност да упражним правото си на вот. До 12:30 секцията не работеше! Няма кой да ви чака цял ден да си прехвърляте топката от една институция , на друга! Само хрантутници! Но иначе изборите са протекли нормално! Олигофрени!
локомотив пд
на 11.07.2021 г.
Зико тук си прав ,че ни писна да гласуваме все за тулупи и мисирки.
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!