Над 210 състезатели участваха в държавното по триатлон в Пловдив

09:11 / 18.08.2020
2158
На гребния канал в Пловдив приключи държавното първенство по триатлон. Повече от 210 състезатели влязоха в битка за отличията в първата за годината надпревара.

Състезанието започна със стартовете при мъжете и жените в олимпийската дистанция 1500 метра плуване, 40 км. колоездене и 10 км. бягане. Победителите бяха наградени от зам.-министърът на младежта и спорта Николай Павлов. Той поздрави президента на Българската асоциация по триатлон Марио Илиев за отличната организация на шампионата в Пловдив.

В състезанието при мъжете Петър Божилов от СКПСТ “Космос" финишира първи за 2:06:43 часа. Той изпревари с 3:39 мин. Иво Илиев от СКТ “Б. Доков". Трети се нареди Георги Палазов от СК “Палазов", с разлика от 6:12 мин. от победителя.

При дамите най-добро време даде Даниела Камбурова-Александрова от СК “Три-екстрийм". Нейното време беше 2:26:34 часа. Втора остана Йолена Гешева от СК “Триатлет" с разлика от 3:12 мин. Трета на почетната стълбичка се качи представителката на СК “Шампион" Юлия Спасова, която финишира с време 2:32:22.

По време на Държавното първенство се проведе и отворен старт за аматьори, като целта беше популяризиране на триатлона в България. В него се включи и търговското аташе на американското посолство Мигел Ернандес. При мъжете победител стана Александър Лилов, а при жените първото място заслужи Евелина Златанова.