Юношите на Ботев изпуснаха Берое у дома

20:21 / 12.06.2009
2461
Юношите-старша възраст на Ботев Пловдив направиха 0:0 у дома срещу Берое Стара Загора. Момчетата на Владо Чернев проспаха първото полувреме, но през втората част изтърваха три чисти голови положения, при едно от които удариха греда.  Петко Василев успя да премине няколко защитника на гостите и с техничен удар от границата на наказателното поле преодоля вратаря, но топката се удари в горната греда. В последната минута Любомир Александров пък изтърва да реши мача, след като не успя да вкара сам срещу вратаря на Берое. На другата врата пък старозагорци също удариха една греда след далечен шут, а най-чистото голово положение бе малко преди края на мача, когато футболист на гостите бе оставен сам на около седем-осем метра от вратата на Ботев, но Христо Радков показа завиден рефлекс и парира удара. Четвъртфиналният мач-реванш е на 16 юни в Стара Загора.