Спартак почна годината с победа, рефер отсъди 3 дузпи

12:10 / 19.01.2020
2720
Спартак Пловдив започна 2020 година с победа. "Гладиаторите" се наложиха с 2:1 като гости на тима на Борислав (Първомай) в контролна среща. Треньорът Стефан Учиков пусна като титуляри новите попълнения - вратаря Александър Витанов, Христо Стамов, Георги Чичев, Пейо Батинов, Николай Парнаров и Светослав Читаков.

Спартак можеше да окрие резултата още през първото полувреме, но Кирил Георгиев и Николай Парнаров пропуснаха от добри позиции. В 57-ата минута Пърнаров бе спънат в наказателното поле, а Кирил Георгиев превърна отсъдената дузпа в гол

Четвърт час преди края Кирил Георгиев покачи на 2:0, отново от дузпа, като след удара топката се удари в напречната греда и влезе във вратата на Борислав.

В самия край на мача домакините получиха правото да изпълнят дузпа. Влезлият на смяна вратар Даниел Вълов спаси удара, но при добавката домакините успяха да вкарат.

Следващата контрола на Спартак е на 25 януари срещу Родопа Смолян.

Съставът на Спартак: Александър Витанов, Николай Христозов, Христос Доков-к.,Христо Стамов, Георги Чичев, Кръстьо Милев, Пейо Батинов, Кирил Георгиев, Николай Парнаров, Светослав Читаков, Любомир Цеков (Даниел Вълов, Атанас Бучов, Рангел Костурски, Давор Илиев, Здравко Жилов, Митко Илиев, Мариян Гиров, Мартин Симеонов).