Ботев допусна шокираща загуба от Царско село в Коматево

Коментари (32)
19:53 / 10.08.2019
16607
Ботев (Пд) допусна шокираща загуба с 0:2 от новака Царско село в мач от 5-ия кръг на Първа лига, който се игра на базата в Коматево, предаде репортер на Plovdiv24.bg. С две късни попадения в герой за гостите се превърна холандецът Родни Антуи.

По този начин възпитаниците на треньора Желко Петрович останаха с актив от 5 точки. Успехът за Царско село пък бе първи през настоящия сезон в елита.

Още в 9-ата минута "канарите" създадоха добра ситуация за гол. Александър Тонев центрира от дясно в наказателното поле, където Перван бе оставен непокрит. Хърватинът подаде към Антонио Вутов, който пробва задна ножица стреля, но бившия вратар на Ботев Мартин Димитров - Китаеца улови.

Десет минути по-късно Тодор Неделев направи рейд, като премина през цялата средна линия и стигна почти до наказателното поле. Там националът шутира и стражът на гостите изби. Топката отиде при Антонио Вутов, който обаче бе в засада.

Малко след началото на второто полувреме Тодор Неделев центрира към Антонио Вутов, който се промуши между Ивайло Марков и Веселин Минев и засече с глава отблизо, но в аут.

Четвърт час преди края Тодор Неделев опита директен шут от фаул, при който топката мина над стената, но и над напречната греда в аут.

Така се стигна до 84-ата минута, когато гостите от Царско село поведоха в резултата след изключително красив гол на Родни Антуи. Веселин Минев получи една топка на левия фланг и центрира балонно към границата на малкия пеналт. Там холандецът засече от въздуха със странична ножица за 0:1.

В 88-ата минута Антуи посече Ботев с втори гол. Отново атаката тръгна от Веселин Минев, който изведе по земя чернокожият футболист сам срещу Георги Аргилашки и холандецът с прехвърлящ удар опъна мрежата за 0:2.

Георги АргилашкиФилип ФилиповДимитър Пиргов (46- Кристиан Добрев), Кристиан Димитров, Еберт Кардосо, Радослав Терзиев, Филип ван Арнем  (40- Лъчезар Балтанов), Марко Перван, Антонио ВутовТодор НеделевАлександър Тонев (61- Тейлон).