Най-после пронизаха "сухата" мрежа на Спартак

14:07 / 22.04.2019
2711
Спартак постигна нова победа в първенството на "Б" Областна група - Запад. "Гладиаторите" се наложиха с 2:1 при гостуването си на Марица в пловдивското дерби от 20-ия кръг.

Символичните гости започнаха силно двубоя и още в 12-ата минута можеха да открият резултата, но ударът на Любомир Цеков мина на сантиметри над напречната греда. В 24-ата минута Здравко Жилов бе изведен отлично, стреля от малкото наказателно поле, но право в ръцете на стража на Марица.

Малко след началото на второто полувреме капитанът на Спартак Христос Доков откри резултата с удар от около 25 метра - 0:1. В 71-ата спартаклии получиха първия си гол в първенството. "Сухата" до този момент мрежа прониза Янко Ангелов след удар с глава от малкото наказателно поле - 1:1.

"Гладиаторите" обаче бързо отвърнаха на удара и след центриране на Христос Доков от корнер, Николай Христозов също с глава донесе победата на Спартак.

В следващия кръг Спартак почива.

Съставът на Спартак: Костадин Велков, Кирил Нушев, Николай Христозов, Михаел Пърчев, Рангел Костурски, Христос Доков-к, Веселин Тонев, Здравко Жилов, Петко Фанев, Денис Хасан, Любомир Цеков (Митко Илиев, Мануел Костов, Атанас Църцев, Костадин Калинов, Андон Андонов).