Историческо! Пловдив и България дочакаха първа победа в Шампионската лига!

Коментари (6)
19:35 / 20.02.2019
7607
Пловдив и България дочакаха историческа първа победа на наш женски отбор в груповата фаза на Шампионската волейболна лига, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Това се случи тази вечер в зала "Колодрума", където Марица надигра френския Безие с 3:1 (25:15, 19:25, 25:15, 25:16) гейма.

Двубоят бе от предпоследния 5-и кръг в Група А и продължи 1 час и 35 минути.

С успеха Марица има вече актив от 3 точки, колкото и френският тим. В последния кръг жълто-сините приемат германския Алианц МТФ Щутгарт, а Безие ще играе срещу лидера ВакъфБанк (Истанбул).

Марица и Безие нямат шансове да продължат в следващата фаза, за където се класират първите два отбора.

Марица стартира страхотно двубоя и поведе със 7:3. Момичетата на Иван Петков продължиха с добрата си игра и треньорът на Безие се принуди да поиска прекъсване при 11:7. Серията на Марица продължи и след прекъсването и след успешна атака на Таня Петкова резултатът стана 16:8. Шампионките на България затвориха първия гейм в своя полза с 25:15 след атака в аут на французойките.

В началото на втория гейм Марица поведе с три точки аванс при 10:7. Постепенно французойките успяха да изравнят, а след това и да поведат в резултата. Втората част беше взета от шампиона на Франция с 25:19.

В третия гейм Жълто-сините поведоха с три точки аванс при 9:6. Домакините увеличаха преднината си на 6 точки при 13:7. След успешна блокада на Мирослава Паскова маричанки поведоха отново в резултата – 25:15.

Лошо започна четвъртият гейм за Марица и Безие поведе с 5:2. Това обаче не смути маричанки, които направиха серия от 12 поредни точки след успешна серия от сервиси на разпределителката Катлийн Вайс и поведоха с 14:5. След успешна блокада на Мирослава Паскова за 25:16 маричанки постигнаха първа историческа победа в групите на Шампионската лига.

Топреализатор за победителките стана Алекзандра Холстън с 15 точки, следват Нася Димитрова и Мирослава Паскова с по 12 точки.