Марица загрява за Шампионската лига с мач срещу ЦСКА

10:05 / 15.02.2019
1695
Отборът на Марица (Пловдив) гостува на ЦСКА (София) в среща от 11-ия кръг в НВЛ. Двубоят ще се проведе днес, 15 февруари, от 16:00 часа в зала Васил Симов в София.

В сряда шампионките победиха Перун (Варна) с 3:0 (25:11, 25:5, 25:7) в първа среща от четвъртфиналите в турнира за Купа България. Това ще е генерална репетиция за маричанки, които на 20 февруари, сряда, от 18:00 часа в зала Колодрума приемат френския шампион Безие (Безие) в търсене на първа историческа победа в групите на Шампионската лига.

Също в сряда ЦСКА загуби като гост от Раковски (Димитровград) с 2:3 (16:25, 18:25, 25:15, 25:23, 14:16) в първи двубой от четвъртфиналите за Купата.

Във временното класиране в НВЛ момичетата на Иван Петков са лидери с пълен актив от 30 точки и само един загубен гейм. ЦСКА е четвърти със 17 точки.

Първата срещу между Марица и ЦСКА през този сезон в НВЛ се проведе на 25 ноември в зала Колодрума в Пловдив и беше спечелен от Жълто-сините с 3:0 (25:15, 27:25, 25:15).