Марица подхваща днес втория полусезон с гостуване на Левски

10:37 / 28.01.2019
2027
Марица (Пловдив) започва втория полусезон в Националната волейболна лига с гостуване на Левски (София). Двубоят ще се проведе днес, 28 януари, от 16:00 часа в зала Люлин в София.

Срещата по програма трябваше да се играе в петък, но беше отложена за днес заради гостуването на Марица в Шампионската лига на Алианц МТФ (Щутгарт).

В сряда маричанки загубиха първия си официален мач за 2019-а година срещу германския Алианц МТФ (Щутгарт) с 1:3 (15:21, 21:25, 25:23, 19:25) в трета среща от Група А на Шампионската лига. Момичетата на Иван Петков успяха да спечелят първия си гейм в турнира през този сезон и се представиха достойно срещу Алианц МТФ, който е непобеден в Германия през тази кампания.

Марица направи страхотен първи полусезон в НВЛ. Маричанки, които защитават трофея си от миналия сезон, завършиха полусезона без загубен гейм и записаха седем победи от седем двубоя. Шампионките не са губили в официална среща в НВЛ от 14 ноември 2015 година. Тимът е лидер в НВЛ с пълен актив от 21 точки и 21 спечелени гейма.

Левски се намира на трета позиция във временното класиране с 12 точки. Сините са записали 4 победи и 3 загуби, а геймовото им съотношение е 14:9.

Първият официален двубой между двата тима се игра преди малко повече от месец на 17 декември, защото срещата беше отложена през ноември. Марица спечели с 3:0 (25:15, 25:12, 25:18) в зала Колодрума. Така последният мач за 2018-а и първият за 2019-а в НВЛ за шампионките ще бъде срещу един и същи съперник. Двата отбора се срещнаха и в учебна игра на 5 януари в зала Лаута, която домакините спечелиха с 5:0 (25:19, 25:19, 25:20, 25:19, 26:24).

Съдии на двубоя ще бъдат Стоян Барев и Илиян Георгиев.