Марица загуби втората контрола от шампиона на Румъния

08:50 / 18.01.2019
1944
Марица (Пловдив) загуби втората контрола срещу шампиона на Румъния и участник в Шампионската лига КСМ Букурещ (Букурещ) с 1:4 (22:25, 21:25, 20:25, 25:21, 11:15) гейма. Двубоят се проведе в зала Поливалента, която беше домакин на финалната четворка в Шампионската лига през миналия сезон.

В първата среща вчера маричанки надиграха румънския шампион с 3:2.

Жълто-сините стартираха двубоя без някои основни състезателки като Катлийн Вайс и Дженифър Крос. В четвъртия гейм, който беше спечелен от Марица, шампионките бяха в познатата конфигурация, която се оказа печеливша вчера. В срещата участие взеха двете най-млади състезателки в отбора Александра Миланова, която не взе участие само в четвъртия гейм и Дима Ушева, която игра през целия тайбрек.

Топреализатор в двубоя стана Мирослава Паскова с 19 точки, следвана от Алекзандра Холстън с 15. С двуцифрен резултат завършиха Нася Димитрова и Александра Миланова с еднакъв брой точки – по 11. Най-резултатна за румънките стана Аделина Будъй-Унгуряну с 18 точки.

Днес, 18 януари, от 16:00 часа е последната трета контрола между двата отбора отново в зала Поливалента.