ШК "Пловдив" шампион и вицешампион от държавните първенства

11:40 / 03.11.2018
3905
В спортната база "Аквалайф“ в Кранево завърши Държавното отборно първенство по класически шахмат за възрастовите групи деца и юноши/девойки до 10, 14 и 18 години.

Талантливите състезатели на треньорите Соня Пионова и Илияна Полендакова от ШК "Пловдив" за втора поредна година грабнаха шампионската титла в най- оспорваната група - юноши до 18 години. Победата беше безапелационна - с две точки разлика пред останалите.

Шампионите бяха в състав: Ивайло Кирилов, Стоян Стоянов, Иван Караджов, Мартин Малинов, Драгомир Вълчев.

Отлично играха и девойките до 18 години, които до последно се бориха за първото място. Малко обаче не им достигна и те достойно завършиха на второто място в крайното класиране.

Вицешампионките до 18 години - Галя Читакова, Пея Карова, Ирина Петкова и Борислава Атанасова.

Най-приятна изненада донесе младият отбор на ШК "Пловдив" при момчета до 14 години. С много борбен стил, малките за тази възраст състезатели грабнаха вицешампионската титла.

Ето състава на вицешампионите до 14 години: Есат Рамаданов, Преслав Минев, Димитър Арденски и Александър Каров.

Надпреварата в Кранево продължава с Държавните първенства в дисциплините ускорен шах и блиц.