Прецедент! Съдия пожали съперник на Спартак, свири края 30 минути по-рано

08:54 / 01.10.2018
6598
Спартак разби с 12:0 отбора на Радиново на негов терен в среща от 4-ия кръг на Б Областна група - Запад. Под непрестанен дъжд и много лош терен и подкрепян от верните си фенове, синьо-белите показаха класа, неприсъща за това ниво на българския футбол. Домакините нямаха удар към вратата на Спартак.

Головете започнаха от 3-ата минута, точен бе Митко Илиев. От 15-ата до 33-ата Любомир Цеков наниза 4 бързи гола. Между тях се разписа и Петко Фанев.

Така до почивката резултатът набъбна до 6:0. Това полувреме се игра само 38 минути, което учуди всички на стадиона.

През втората част играчите на Стефан Учиков не спряха да бележат. Само за 3 минути Петко Фанев и Мартин Симеонов покачиха до 8:0.

В 61-ата капитанът Христо Доков се разписа за 9:0, а Андон Андонов вкара десетия гол в мача.

Кирил Нушев и отново Андон Андонов оформиха тоталния разгром от 12:0.

Второто полувреме бе още по-странно, защото то продължи 24 минути. Съдията пожали футболистите на домакините, които очевидно не са готови на такова темпо. Ако се бяха изиграли пълни 90 минути, резултатът щеше да е още по-потресаващ.

След 4 изиграни кръга Спартак е едноличен лидер в Б Областна група- Запад с пълен актив от 12 точки и голова разлика 29:0.

На 7 октомври от 16:00 часа на стадион "Тодор Диев" Спартак приема Вихър 2006 Граф Игнатиево.

Съставът на Спартак: Константин Велков, Атанас Бучов, Николай Христозов, Михаил Пърчев, Рангел Костурски, Веселин Тонев, Христос Доков, Петко Фанев, Денис Хасан, Митко Илиев, Любо Цеков (Кристиан Кодуков, Мартин Симеонов, Кирил Нушев, Андон Андонов).