Карагарен сложи лентата в Локо, донесе победа над Витоша

Коментари (2)
19:26 / 04.07.2018
5875
Локомотив (Пловдив) победи Витоша (Бистрица) с 1:0 в третата си контрола от началото на подготовката. Спарингът се игра на стадион "Искър" в Самоков. Единственото попадение в мача вкара Бирсент Карагарен, който бе и капитан на тима.

В предишните си две проверки черно-белите победиха съгражданите си от Марица със 7:2 и загубиха от Струмска слава (Радомир) с 2:3.

Първата добра ситуация за "смърфовете" бе в 7-ата минута, когато каращият проби хърватски защитник Йосип Томашевич отправи силен далечен удар, но вратарят на Витоша улови топката.

В 15-ата минута Локо откри резултата. Това стана след бърза комбинация между Симеон Райков и Вилим Посинкович, при която на добра позиция бе изведен Бирсент Карагарен. Капитанът на черно-белите не сбърка и прати топката в мрежата за 1:0.

След почивката "смърфовете" имаха две по-сериозни положения за нов гол. В 61-ата минута каращият проби Иван Църнов центрира от фаул в пеналта, където новото попълнение Искандар Джалилов засече, но стражът на Витоша спаси.

Десет минути преди края Бирсент Карагарен изведе Филип Михалевич в добра позиция, но защитник в зелено блокира удара на хърватина.

Мартин Луков, Искандар Джалилов, Лукас Масоеро, Димитър Везалов, Йосип Томашевич, Игор Банович, Парвиз Умарбаев, Абделхаким Буна, Симеон Райков, Бирсент Карагарен, Вилим Посинкович.