Автогол съкруши Ботев на Герена, 21-годишната черна серия продължава

Коментари (55)
19:23 / 18.02.2018
16200
Ботев (Пд) загуби нелепо от Левски с 0:1 като гост в първия си официален мач за 2018 година. Единственото попадение падна в 88-ата минута и бе автогол на Пламен Димов.

По този начин жълто-черните прекъснаха серията си от 12 поредни мача в Първа лига без загуба.

Възпитаниците на треньора Николай Киров обаче продължават негативната 21-годишна серия, в която нямат спечелена точка срещу сините в София.

Пловдивчани остават на 5-о място във временното класиране с актив от 32 точки.

Още в 12-ата минута "канарите" можеха да открият резултата. Густаво Афонсо пусна към Тодор Неделев, който от 20-ина метра отправи силен удар, но топката рикошира в гредата.

Малко по-късно няколко футболисти на Ботев се извисиха за първа топка в наказателното поле на Левски. Дуде Ндонгала успя от непосредствена близост да я насочи към вратата на Митрев, но покрай гредата в аут.

Десет минути след почивката Тодор Неделев пробва далечен шут с левия крак, но топката попадна право в ръцете на вратаря Митрев.

В 63-ата минута Ботев пропусна едно от най-чистите си положения, което дойде след грешка в защитата на домакините. След преса в половината на Левски топката попадна в Диого Кампос, който фронтално срещу вратата не успя да нацели добре топката и пропусна златна възможност.

Две минути по-късно сините също удариха греда, след като бившето "канарче" Антонио Вутов засече с глава центриране на Нашименто.

Четвърт час преди края Лъчезар Балтанов подаде към Афонсо, който от границата на наказателното поле шутира с левия крак, но вратарят Митрев спаси.

В 88-ата минута Левски успя да открие резултата. Роман Прохазка получи топката по десния фланг и опита центриране към наказателното поле. Там обаче Пламен Димов протегна крак да избие топката, но тя влезе в мрежата зад вратаря Иван Чворович - 1:0.

Иван Чворович, Йордан Минев, Пламен Димов, Цветомир Панов, Радослав Терзиев, Серкан ЮсеинЛъчезар Балтанов, Дуде Ндонгала, Тодор Неделев, Густаво Афонсо (78- Фелипе Бризола), Диого Кампос (70- Стивън Петков).