Сисилия вкара на Локо

Коментари (1)
16:39 / 09.02.2018
6638
Локомотив загуби с 0:1 от литовския шампион Судува (Мариамполе) в последната си контрола от подготвителния лагер в Турция. За Судува игра бившият "смърф" Аласан Н'Дайе, който дори получи жълт картон за грубо нарушение през второто полувреме.

Това бе второ поредно поражение за черно-белите, чийто актив в контролите през 2018 година вече е 5 победи и 2 загуби.

През първата част играта бе равностойна, със сравнително малко чисти положения. Два опасни удара за черно-белите отправиха Анте Аралица и Парвиз Умарбаев, но вратарят на Судува се справи и запази мрежата си суха.

Судува откри резултата в 58-ата минута. "Смърфовете" загубиха елементарно топката и оголиха дясната си зона, като при създалата се контраатака футболистът на литовците Сисилия Риджиньо с диагонален удар простреля Илко Пиргов за 0:1. Роденият в Холандските Антили голмайстор е бивш нападател на Рода (Керкраде) и английския Порт Вейл.

Малко след това влезлият на смяна Симеон Райков пробва изненадващ шут с десния крак, при който вратарят на Судува отклони топката, а след това тя се удари в гредата.

Илко Пиргов, Муса Мохамед, Димитър Везалов, Асен Георгиев, Димитър Велковски, Игор Банович, Парвиз Умарбаев (57- Елитон Торета), Абделхаким Буна, Димо Бакалов (60- Симеон Райков), Веселин Марчев, Анте Аралица.