Локо с първа загуба след детински грешки в защита

Коментари (4)
17:12 / 06.02.2018
6578
Локомотив Пловдив загуби от елитния сръбски тим Младост (Лучани) с 0:2 в третата си контрола от лагера в Турция и общо 6-а от началото на подготовката. Двубоят се игра на комплекс "Фанатик" в курорта Лара.

Това бе първо поражение за черно-белите в контролите през 2018 година.

В 9-ата минута бе първата опасност в мача. Димо Бакалов изпълни корнер и пусна пас по земя към Димитър Велковски, който шутира силно от границата на наказателното поле, но вратарят на Младост спаси.

Десет минути по-късно сърбите откриха резултата след ужасяваща грешка на Асен Георгиев. Централният защитник не успя да овладее една подадена от тъч към него топка. Тя му бе отнета от футболист на Младост, който изскочи сам срещу вратаря Анте Милина и вкара за 0:1.

Малко след почивката току-що влезлият Симеон Райков проби по левия фланг и центрира към малкия пеналт, където Веселин Марчев засече с глава, но на педя от гредата в аут.

Малко след това страхотен шут на Марчев бе спасен от вратаря на Младост.

В 78-ата минута Симеон Райков пробва изстрел от фаул, насочвайки топката под напречната греда, но вратарят на сърбите за пореден път изби атрактивно в корнер.

При ответната атака защитата на Локо бе сварена неподготвена при бърза контра на Младост, при която футболист в бял екип бе изведен сам срещу вратаря Милина и шутира покрай него за 0:2.

Последната контрола на черно-белите на турска земя ще е на 9 февруари срещу литовския Судува.

Анте Милина, Муса Мохамед, Асен Георгиев, Димитър Везалов, Димитър Велковски, Игор Банович (80- Ванчо Траянов), Парвиз Умарбаев (52- Елитон Торета), Димо Бакалов (46- Симеон Райков), Веселин Марчев (62- Филип Михалевич), Абделхаким Буна (71- Димитър Законов), Анте Аралица.