Грузинци удариха Ботев, "канарчетата" отново с червен картон

Коментари (7)
17:43 / 29.01.2018
7222
Ботев (Пд) загуби от грузинския Сабуртало с 0:2 в третата си контрола от подготвителния лагер в Турция. Това бе първо поражение за жълто-черните в приятелските двубои от началото на 2018 година.

Спарингът закъсня с един час заради ужасния терен, който първоначално бе осигурен от организаторите, а в последствие се наложи да се пътува до друго игрище.

Още в 8-ата минута "канарите" направиха първия си сериозен пропуск. Алваро Юлиано центрира отдясно и Дуде Ндонгала засече на метри от вратата, но над напречната греда.

20 минути по-късно грузинците поведоха в резултата. Давид Волкови изведе Димитри Татанашвили в наказателното поле на Ботев, където играчът на Сабуртало с диагонален удар прехвърли вратаря Кайзер за 0:1.

В 38-ата минута тимът от Тбилиси удвои преднината си след много грубла грешка на новото попълнение Димитър Пиргов. Центриране отдясно бе засечено с глава от играч на Сабуртало. Топката попадна в Пиргов, който обаче я изчисти неспокосано право в краката на Волкови и той от упор опъна мрежата - 0:2.

Две минути след попадението Радослав Терзиев получи директен червен картон, след като събори на границата на наказателното поле футболист на Сабуртало, откъсващ се сам срещу вратаря Кайзер. Мястото на Терзиев бе заето от Йордан Минев.

Plovdiv24.bg припомня на своите читатели, че в предишната контрола в Турция пък Йордан Минев получи червен картон, оспорвайки решение на съдията.

Четвърт час преди края Тодор Неделев напредна по левия фланг и се опита да намери останалия на празна врата Диого Кампос. Притичал защитник на съперника обаче изби топката пред бразилския нападател на "канарчетата".

Даниел Кайзер (46- Иван Чворович), Димитър Пиргов (61- Фелипе Бризола), Лазар Марин (78- Димитър Калчев), Цветомир Панов (80- Здравко Дерменов), Радослав Терзиев (42- Йордан Минев), Густаво Афонсо, Дуде Ндонгала (84- Милко Георгиев), Алваро Юлиано (46- Серкан Юсеин), Тодор Неделев, Лъчезар Балтанов, Стивън Петков (46- Диого Кампос).