Ботев с първа победа в Турция, Минев изгонен, а Чворович спаси дузпа

Коментари (7)
17:53 / 26.01.2018
13035
Ботев (Пд) победи украинския елитен тим Олександрия с 1:0 във втората си контрола от лагера в Турция. Спарингът се игра на един от терените на комплекс "Голд Сити", а дебют за пловдивчани направи новото попълнение Димитър Пиргов.

Единственото попадение вкара Диого Кампос, като това е негов 3-и гол с екипа на жълто-черните.

В 19-ата минута Густаво Афонсо бе изведен сам срещу вратаря, преодоля го и прати топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради засада.

Четвърт час по-късно Диого Кампос получи пас по десния фланг и отправи диагонален удар покрай вратаря за 1:0.

Минута преди почивката отново Кампос имаше възможност да отбележи, но направи фрапантен пропуск. Кариоката бе изведен с пас на Серкан Юсеин зад защитата на противника и стреля с крак, но стражът успя да парира удара.

В 58-ата минута Стивън Петков пропусна да удвои преднината на "канарите". Фелипе Бризола центрира към пеналта, където Петков засече с глава, но не улучи вратата.

Пет минути преди края съдията отсъди спорна дузпа за Олександрия, а Йордан Минев реагира гневно и получи директен червен картон. Вратарят Иван Чворович обаче усети ъгъла и спаси удара от бялата точка на украинския футболист.

Даниел Кайзер (46- Иван Чворович), Йордан Минев, Пламен Димов, Цветомир Панов, Радослав Терзиев (63- Димитър Пиргов), Густаво Афонсо (76- Кристиан Добрев), Дуде Ндонгала, Тодор Неделев (86- Димитър Калчев), Лъчезар Балтанов, Серкан Юсеин (46- Фелипе Бризола), Диого Кампос (56- Стивън Петков).