Стивън избухна с хеттрик, приказката на Ботев за Купата продължава

Коментари (19)
19:18 / 12.12.2017
22667
Ботев Пловдив продължи победния си ход за Купата на България, който датира още от миналогодишното издание на турнира. "Канарчетата" вече са на полуфинал, след като победиха с 5:0 втородивизионния Литекс на своята база в Коматево, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Стивън Петков доказа, че заслужава титулярно място и отбеляза хеттрик (15, 29, 64-дузпа), а другите попадения бяха дело на Фелипе Бризола (45+1) и Тодор Неделев (87).

Това бе и последният мач за жълто-черните през 2017 година.

Ботев откри резултата в 15-ата минута. Дуде Ндонгала центрира от левия фланг към малкия пеналт, където Стивън Петков засече с глава за 1:0.

Четвърт час по-късно Стивън Петков усвои преднината на "канарите". Тодор Неделев получи добър пас от дясно, направи рейд до вратата на гостите, след което подаде на Стивън Петков и без проблеми я вкара в мрежата за 2:0.

В добавеното време на първата част Фелипе Бризола направи резултата класически. Това стана след диагонален удар от границата на наказателното поле.

В 64-ата минута Густаво Афонсо бе спънат в наказателното поле от Иван Иванов и главният арбитър отсъди дузпа, като изгони защитника на Литекс за втори жълт картон. Стивън Петков бе точен от бялата точка със своя хеттрик за 4:0.

Три минути преди края Тодор Неделев вкара за 5:0. Халфът шутира прецизно от дъгата, след като преди това получи пас от направилия добър пробив отляво Тони Тасев.

Даниел Кайзер, Пламен Димов, Лазар Марин, Цветомир Панов, Радослав Терзиев, Густаво Афонсо (71- Кристиан Добрев), Стивън Петков, Дуде Ндонгала (69- Тони Тасев), Фелипе Бризола (62- Алваро Юлиано), Тодор Неделев, Лъчезар Балтанов.