Шампионът Константин Маршавелов се завръща триумфално в Гърция след 2-годишно отсъствие

3005

Пилотът на пловдивския КА-2 Рейсинг Тийм Константин Маршавелов с автомобил Mitsubishi Lancer Evo X ще вземе участие в последния кръг от националния шампионат по автомобилизъм на затворен маршрут, който ще се проведе през този уикенд. Организатор на надпреварата е АСК "Диамо", а трасето на което ще се проведе тя е писта "Серес" в Гърция.

Пловдивчанинът си осигури титлата в серия "Макси", след като в предишния кръг, който се проведе на Писта Бургас записа своята трета победа за сезона. През тази година, Маршавелов има записани три победи от четири старта. Той спечели състезанията в Хасково, Русе и Бургас, а в Стара Загора остана на втора позиция.

За последно гръцката писта бе част от пистовия шампионат през 2015г. Победител тогава стана именно пилотът на КА-2 Рейсинг Тийм, след като спечели полпозишъна в състезанието, както и двата старта, които се проведоха.

В събота са квалификациите, а в неделя стартовете в отделните серии.


Още по темата: Автомобилизъм сезон 2016/2017
Всички новини по темата: (116)

Виж коментарите (0)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!