Ботев не успя да измъкне победата срещу Дунав

Коментари (9)
21:35 / 20.10.2017
6332
Ботев (Пд) завърши наравно 0:0 с Дунав  в мач от 13-ия кръг на Първа лига, който се игра на градския стадион в Русе.

По този начин "канарчетата" продължиха серията си без загуба и имат вече 4 победи и едно равенство в шампионата. В същото време пък русенци вече са с 5 поредни двубоя без успех.

Двата отбора изиграха равностоен мач с малко голови положения и закономерно не излъчиха победител.

Най-добрата възможност за домакините пропусна бившето канарче Божидар Васев в 17-ата минута, когато шутира над вратата от близко разстояние.

През втората част Тодор Неделев не оползотвори най-чистия шанс за пловдивчани, след като се откъсна сам срещу вратаря на домакините, но стреля с десния крак в ръцете му.

Дунав: Станислав Антонов, Петър Патев, Олексей Ларин, Михаил Милчев, Христофор Хубчев, Диян Димов, Васил Шопов, Юлиян Ненов, Божидар Васев, Бирсент Карагарен, Мирослав Будинов.

Ботев: Иван Чворович, Цветомир Панов, Радослав Терзиев, Пламен Димов, Лазар Марин, Серкан Юсеин (83- Крум Стоянов), Лъчезар Балтанов, Фелипе Бризола, Тодор Неделев, Дуде Ндонгала (46- Густаво Афонсо), Фернандо Виана (63- Стивън Петков).