Луд мач! Марица записа първа победа с рядко виждан резултат

Коментари (2)
20:46 / 12.08.2017
22420
"Марица" записа първа и дългоочаквана победа през този сезон. "Жълто-сините" надвиха коравия тим на "Струмска слава" с 6:3 на градския стадион в Радомир.

В стартовия състав на "Марица" бяха извършени няколко промени, като титуляри мача започнаха Никола Марин, Даниел Спасов, Георги Георгиев и Петър Чалъков.

"Марица" влезе добре в мача и още до 10-ата минута пловдивчани поведоха с 2:0. Първо Джунейт Яшар откри в 7-ата минута, а две минути по-късно Георги Георгиев, който направи своя дебют в професионалния футбол, удвои.

С голове на Кристиан Тасев в 12-ата и 36-ата минути домакините от Радомир се върнаха в мача, като при този резултат 2:2 завърши първата част.

След почивката Ивайло Стоянов в 55-ата минута изведе домакините напред, реализирайки от дузпа.

Пет минути след това дузпа бе отсъдена и за пловдивския тим, а Джунейт Яшар я реализира и изравни - 3:3. Само две минути по-късно "жълто-сините" нанесоха нов удар. Рангел Игнатов изведе отново "Марица" напред в резултата - 3:4.

Отново бързоногият Рангел Игнатов се разписа за 3:5 в 90-ата минута. В даденото от съдията Петър Григоров продължение "Марица" стигна и до шести гол в този луд мач. Негов автор бе Джунейт Яшар, който реализира хеттрик в този двубой.

Успехът изкачи кършиякалии на 13-а позиция във временното класиране.

СТРУМСКА СЛАВА: 12.Кристиан Дончев, 6.Димитър Петков, 3.Николай Николов, 20. Ангел Маджиров, 15.Калоян Евгениев, 2.Борислав Николов, 13.Георги Иванов, 16.Ивайло Стоянов, 7.Кристиан Тасев, 11.Александър Аспарухов, 88.Петър Димитров.

МАРИЦА: 1.Илия Николов, 2.Никола Марин, 3.Атанас Ташолов, 4.Мирослав Пушкаров, 5.Самер Алхусейн, 7.Джунейт Яшар, 10.Димитър Юруков, 14.Георги Георгиев, 18. Даниел Спасов, 19.Петър Чалъков, 20.Борислав Караматев.