Марица излъга Борислав (Първомай) в областния финал за Купата на АФЛ

09:00 / 27.10.2016
2649
Отборът на Марица победи Борислав (Първомай) с 1:0 като гост в областния финал в турнира за Купата на Аматьорската футболна лига (АФЛ). Така кършиякалии ще представят област Пловдив в следващите етапи от надпреварата.

Двата отбора създадоха не малко положения на стадиона в Първомай, като домакините на два пъти нацелваха гредите след удари на Сливов и Петров.

Те имаха и претенции за дузпа през първата част, но реферът не се подведе от падането на Сливов в наказателното поле на пловдивчани.

Единствения гол в срещата вкара Алил Кардашев в 74-ата минута след страхотен удар от дъгата на наказателното поле.

Марица: Илия Николов, Самер Алхусейн, Пламен Табаков, Алил Кардашев, Димитър Хубинов, Георги Арабаджиев, Аян Садъков, Борислав Никифоров (Борислав Караматев), Георги Георгиев, Еркан Мюмюн (Красимир Иванов), Тодор Иванов (Николай Павлов).

Борислав: Ферди Мюмюнов, Тенчо Тенев (Божидар Чорбанов), Георги Неделчев, Николай Ангелов, Йордан Томов, Илия Янков, Добрин Славчев (Шабан Османов), Кристиян Николов, Васил Ангелов (Георги Петров), Динко Митрев, Валентин Сливов.