Локо загря за дербито с 4:1 срещу Оборище, Кабаков свирна 3 дузпи
Локо (Пд) завърши с победа подготовката си за новия сезон. Черно-белите се наложиха над втородивизионния Оборище (Панагюрище) с 4:1 пред близо 1000 зрители на стадион "Векта", предаде репортер на Plovdiv24.bg.
За смърфовете" точни през първото полувреме бяха новите попълнения Симеон Райков (37) и Димитър Везалов (44), а след почивката от дузпи се разписаха Георги Вълчев и Бирсент Карагарен.
Двубоят бе последна възможност за наставника Илиан Илиев да види моментната форма на играчите си преди пловдивското дерби с Ботев, което е следващата събота в Бургас.
Локо откри резултата в 39-ата минута след статично изпълнение. Симеон Райков шутира силно с левия крак от фаул, топката направи странна траектория и изненада бившия вратар на Ботев (Пд) Филип Димитров, който сега пази за Оборище.
В самия край на първото полувреме Димитър Везалов нацели топката с крак след центриране от корнер и удвои резултата - 2:0.
В 55-ата минута гостите намалиха от дузпа.
В 69-ата минута реферът Георги Кабаков посочи бялата точка и в полза на домакините. Нарушението бе отсъдено за събаряне в наказателното поле на Димитър Велковски, а точен при изпълнението бе Георги Вълчев за 3:1.
Десет минути преди края Кабаков отсъди 3-а дузпа в мача, като тя отново бе в полза на Локомотив. Иван Колев бе съборен от защитник на Оборище, а Бирсент Карагарен реализира в стил "Паненка", копвайки топката и насочвайки я в центъра на вратата за 4:1.
До края Георги Вълчев от "смърфовете" удари греда, а след това същото стори и футболист от Панагюрище.
Локо започна мача в състав:
Илко Пиргов, Пламен Крумов, Димитър Везалов, Кирил Котев, Иван Горанов, Мартин Райнов, Ванчо Траянов, Веселин Марчев, Симеон Райков, Дани Кики, Мартин Камбуров.
През второто полувреме влязоха: Ясин Ел Харуби, Ивайло Марков, Ясин Амрауи, Стефан Йефтоски, Георги Вълчев, Иван Колев, Димо Бакалов, Бирсент Карагарен, Парвизджон Умарбаев.