Юношите на Ботев имаха невероятен малшанс във финалите на турнира "София къп 2016". "Жълто-черните" допуснаха драматични загуби и в трите финала, за които се бяха класирали, като две от загубите дойдоха след изпълнение на дузпи. При набор 2005 "канарчетата" останаха четвърти, след нова драма с удари от бялата точка.

Пловдивчани бяха единственият тим, който класира цели три отбора на финалните мачове в различните възрасти. "Канарчетата" оставиха отлични впечатления от играта си и само липсата на късмет ги лиши от това да си тръгнат със златото на София къп.

При набор 2003 ботевистите се изправиха срещу Левски. Двата отбора изиграха равностоен мач, в който головите положения почти липсваха. Най-чистата ситуация за гол в мача бе в полза на Ботев и се случи секунди преди края на редовното време, но удар на Велислав Боев от свободен удар от 19 метра прати топката покрай гредата. Така се стигна до рулетката на дузпите, където "канарчетата" не успяха да реализират нито един от 11-метровите удари, а "сините" бяха безпогрешни.

При набор 2004 Ботев срещна ЦСКА, а любопитното е, че двата тима се срещнаха само преди два дни в груповата фаза, където завършиха 2:2. По подобие на първия мач и този бе равностоен, но "армейците" успяха да завоюват титлата с попадение през първата част от свободен удар. След почивката момчетата на Андрей Андреев се опитаха да стигнат поне до равенството, но опитите им бяха неуспешни.

При набор 2006 на "канарчетата" им предстоеше сблъсък със столичния ДИТ. Момчетата на Стоян Ангелов прегазиха своя съперник и поведоха с 2:0, след голове на Стоян Чинков и Димитър Петров. Последваха три греди в актива на "жълто-черните", а действията на отборите по нищо не предвещаваха драматичния финал. 5 минути преди края столичани върнаха един гол, а само 2 минути по-късно стигнаха до равенството. При дузпите "жълто-черните" реализираха два удара от бялата точка, докато ДИТ вкараха и трите си опита и спечелиха титлата.

При набор 2005 "жълто-черните" също изпуснаха своя аванс минути преди края на двубоя срещу Царско село, който бе сблъсък за третото място. Момчетата на Георги Онов изоставаха в резултата с 0:1, но след попадения на Валентин Иванов и Андрей Цой стигнаха до пълен обрат. Ботевистите вече се виждаха с бронзовите медали, когато 120 секунди преди последния съдийски сигнал допуснаха изравнителен гол. При дузпите "канарчетата" загубиха с 3:4 и останаха четвърти в крайното класиране.