Локомотив стартира 2016 година със загуба

Коментари (26)
12:54 / 22.01.2016
8059
Отборът на Локомотив Пловдив стартира 2016 година със загуба! Възпитаниците на Христо Колев паднаха с 0:2 от Вакер Нордхаузен в контрола, играна в турския курорт Анталия.

Проверката трябваше да се играе вчера от 17:30 часа, но пороен дъжд промени плановете на организаторите и както само Plovdiv24.bg информира своите читатели тя се състоя днес от 11:00 часа.

Лидерът във временното класиране на германската Регионална лига - Югоизток поведе в резултата с гол на Корвин Бехранс още в 11-ата минута.

"Черно-белите" отговориха с удар на Емил Гъргоров от границата на наказателното поле, но той бе спасен с вещина от стража на немския тим.

В 30-ата минута Димо Бакалов напусна принудително терена след контузия, а на негово място се появи в игра Бирсент Карагарен.

Именно той изведе Гай Мансур сам срещу вратаря в 39-ата минута, но нападателят пропусна да се разпише.

Малко по-късно това стори и Веселин Марчев останал очи в очи със стража на Вакер.

През втората част Локомотив заигра далеч по-добре и в началните минути беше близо до възстановяването на резултата, но Димитър Велковски стреля над вратата.

Зоран Балдовалиев също се отчете с пропуск за "черно-белите". Македонецът не успя да се разпише от пряк свободен удар от самата граница на наказателното поле.

В 80-ата минута Бирсент Карагарен пробва удар от дистанция, но мерникът му беше доста неточен и излезе в аут.

Четири минути преди края германците сложиха точка на спора с втори гол във вратата на пловдивчани. Точен зя тях беше Нюнхубер.

Следващата проверка на Локо в Анталия е на 24 януари (неделя) срещу румънския ЧСМС Яш.

Локомотив - Вакер Нордхаузен 0:2
0:1 Бехренс (11)
0:2 Нюнхубер (86)

Локомотив (І полувреме): Александър Витанов, Пламен Крумов, Александър Тунчев, Мартин Кавдански, Ясин Амрауи, Стефан Велев, Георги Вълчев, Димо Бакалов (33-Бирсент Карагарен), Веселин Марчев, Емил Гъргоров, Гай Мансур

Локомотив (ІІ полувреме): Кристиян Кацарев, Кирил Котев (71- Николай Димитров), Християн Попов, Мартин Райнов, Крум Стоянов, Айкут Янъков, Бирсент Карагарен, Дани Кики, Димитър Велковски, Зоран Балдовалиев, Мартин Камбуров

Този браузър не поддържа видео елемента.