Спортните новини: Днес (0) | Вчера (8)
Ботев и Локомотив отпаднаха на осминафинал в турнира за Купата на БФС
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:52 / 28.10.2015Коментари (1)2595
©
Пловдивдските Ботев и Локомотив отпаднаха още на осминафиналите в турнира за Купата на БФС при децата (родени 2002 г). Жълто-черните не успяха да преодолеят пасива от три гола срещу Левски в първата среща и стигнаха само до 0:0 днес, като още от 2-ата минута столичани останаха с десет души. Това обаче не наклони особено везните в полза на домакините. Локомотив пък не се възползва от 0:0 като гост на Лудогорец и днес отстъпи с 0:1 на Лаута. Единственото попадение за гостите от Разград вкара роденият в Смолян централен защитник Александър Луканов.

Столичният Лъвчетата отстъпи с 2:3 във втората среща на Черно море Варна, като моряците бяха спечелили първия двубой с 4:0. Кристиян Костадинов на два пъти изведе Лъвчетата напред- с голове в 7-ата и в 31-ата минута за 1:0 и 2:1. Станислав Николов изравни в 9-ата, а Радослав Златев направи 2:2 в 45-ата, като секунди преди това удари и гредата. Капитанът Мартин Милушев увенча добрата си игра с победен гол в 59-ата минута.

Изиграха се и два мача при юношите (младша възраст, родени 2000 г) и един при най-големите. Интрига имаше единствено в сблъсъка при наБор 2000 между Локомотив (Пловдив) и Септември (София) след 1:0 за септемврийци в първата среща. На реванша черно-белите размазаха противника с 4:0 и продължават напред. Съгражданите им от Ботев също продължават с лекота, регистрирайки втора убедителна победа над Янтра (Габрово)- 5:1 след 6:0 преди 10 дни. При старшата възраст Литекс се набожи с 2:0 над Димитровград като гост и добави победата с 9:0 преди седмица.